S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení.
Ok

Menu

 

Vyrob si - dekoratívne sviečky s rastlinkami

20.09.2022

Vyrob si - dekoratívne sviečky s rastlinkami

Sviečky sú jednoduchou a nenáročnou dekoráciou, ktorá dokáže zútulniť každý interiér. Osobité čaro však majú vtedy, ak si ich doma svojpomocne vyrobíš. Stačí zopár ingrediencií, trochu trpezlivosti a o chvíľu ich máš hotové. Neveríš? Tak sa poďme na to pozrieť…

Pri výrobe domácich sviečok je najdôležitejší základ. My vždy siahame po ekologickom repkovom vosku, ktorého balenie nám postačí na viacero odlievaní. Keďže vytvárame domáce sviečky, je na tebe, akú nádobku si vyberieš na plnenie, určite však siahni po sklenenom materiáli. Či už doma nájdeš pekný pohárik od jogurtu, malú vázičku, alebo sa rozhodneš použiť zaváraninový pohár, výber necháme na teba. Navyše, pomocou obyčajného drôtu si môžeš okolo pohára vytvoriť rúčku a sviečku po jej dokončení niekam zavesiť.

Na začiatok si vo vodnom kúpeli roztopíme cca 250 g nakrájaného repkového vosku - čo by malo vystačiť približne na jednu stredne veľkú sviečku. Dôležité je, aby sa vosk roztopil, ale nesmie prísť do varu. Do skleneného pohára si pripravíme knôt, ktorý na vrchu zachytíme pomocou štipca. Keď máme knôt uložený v strede nádobky, opatrne do nej nalejeme roztavený vosk. Sviečku necháme stuhnúť a prebytočný knôt odstrihneme.

nalievane voskuPhoto: Cchobby.com

Keď je sviečka hotová a stuhnutá, pokračujeme prípravou rastlinných dekorácií. K tým si pripravíme kúsok plastu - napríklad trochu fólie alebo plastového obalu. Na ten nanesieme rovnomernu vrstvu dekupážneho lepidla. Rovnakú vrstvu rozotrieme aj na sklenený povrch sviečky. Pinzetou preložíme lístok (alebo kvietok) na plast. Pomocou štetca potom jemne pretrieme aj vrchnú vrstvu dekupážnym lepidlom. Pomaly odlepíme lisovanú rastlinu z plastového povrchu a pritlačíme ju na sklo. Takto prilepenú dekoráciu znovu pretrieme dekupážnym lepidlom. Rovnaký postup aplikujeme aj na ostatné kúsky rastlín. Po zaschnutí lepidla je naša handmade sviečka hotová.

vyroba svieckyPhoto: Cchobby.com

Vytváranie handmade vecí je nielen zábavou, ale aj skvelou činnosťou, počas ktorej si môžeš oddýchnuť. Ak máš doma staršie deti, tiež ich môžeš zapojiť do tvorenia. A potom si už stačí len užívať krásnu dekoráciu a príjemnú atmosféru vo svetle sviečok.

Lea

Blog ARTMIE

Štítky

ako zabaviť deti počas karantény akryl akrylová farba Pentart akrylová fixa akvarelové farby akvarelové popisovače Amsterdam aranžovanie ARTMIE batikovanie betón čo darovať umelcovi COPIC Dekor Paint dekorácia dekupáž drevená doska Ecoline ekologické maľovanie European Art Awards exteriérový stojan Faber-Castell farba roka farby na keramiku farby na porcelán farby na sklo farby na telo farby na textil farby na tvár farby pre deti farby svietiace v tme filmy o umelcoch fixky na textil fluorescenčné farby freska Gesso guľatý štetec háčkovanie heavy body hustota akrylových farieb impasto Inktober ARTMIE kaligrafia Koh-i-noor korálky kriedová farba kvíz lak liatie akrylových farieb linoryt makramé maľovanie na drevo maľovanie na hodváb maľovanie na kožu maľovanie na sklo maľovanie na textil maľovanie na tvár maľovanie podľa čísel maľovanie s deťmi maľovanie špachtľami markery maskovacie médium metalická farba miešanie akrylových farieb modelovanie mramorovanie Mucki napínacie lišty netoxické farby olejové farby paletový nôž pasparta Pigma Micron plátno popisovače na sklo a porcelán prírodné farby prstové farby rám Royal&Langnickel šablóna na maľovanie šablóny na textil šeps ShopRoku sieťotlač sketchbook journal Soft Body Solo Goya Triton špachtle sprej štetec stojan štruktúry svetlostálosť techniky akryl terpentínový olej tip na darček transfer uhlík vajíčka Van Gogh vlnenie papiera vosk živica

Vytvorené systémom www.webareal.sk

OTZmN