S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení.
Ok

Menu

 

Fabriano - tradičné umelecké papiere

V tejto sekcii nebol nájdený žiaden tovar.


Tradičné umelecké papiere už viac ako 750 rokov

Fabriano je taliansky výrobca papiera už od roku 1264. Právom sa považuje za jedného z najstarších a najvýznamnejších výrobcov na svete a jeho meno sa stalo synonymom pre kvalitný umelecký papier. Ponúka širokú škálu profesionálnych produktov pre rôzne techniky maľby a kresby, napríklad pre akvarel, olejové farby, pastely, kresbu uhlíkom, ceruzkou a podobne. Ide o výrobky s dlhou životnosťou, aby vaše umelécké diela zostali stále krásne a jasné aj po mnohých rokoch.

Trvalo udržateľný rozvoj

Fabriano je známy aj svojou ekologickou výrobou, ktorá zahŕňa recykláciu a využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Vo Fabriano je nekompromisná kvalita prvým krokom k udržateľnej výrobe. Aby to urobili ešte lepšie, snažia sa neustále zlepšovať výrobné procesy, a zároveň rešpektovať prírodný kapitál. Od roku 2014 používajú len celulózu s kontrolovaným drevom.

Rôznorodosť pre profesionálov, študentov i umelcov

Pre tých, ktorí hľadajú kvalitný papier pre umenie, sú výrobky Fabriana skutočne skvelou voľbou. Ich vynikajúca kvalita a rôznorodosť umožňuje umelcom i študentom mať na výber z mnohých možností. Fabriano ponúka papiere i skicovacie bloky, akvarelové či pastelové papiere i krásne tónované papiere. Obľúbený je napríklad pre akvarel vhodný Fabriano Watercolor, ktorý je vyrobený zo zmesi bavlny a celulózy neobsahujúcej lignín. Neprítomnosť kyseliny zaručuje v priebehu času nemennosť papiera. Populárne skicáre Bristol sú ideálne pre atrament, fixy, akvarel, gvaš, airbrush, ceruzky i uhlík. V ponuke tejto značky nechýbajú ani Fabriano sketchbooky MIXED MEDIA vhodné pre mokré i suché umelecké techniky. Zaujímavé sú aj  pastelové papiere TIZZIANO, ktoré neobsahujú kyseliny, aby sa zaručila dlhá stálosť v čase a stabilita farieb. Vďaka širokej ponuke značky Fabriano si  môžete v ARTMIE nájsť umelecký papier, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám a štýlu maľby či kresby. 

Od skicovania k maľovaniu: Akrylové fixy KREUL Triton s tebou udržia tempo

18.03.2023

Si umelec, tvorivá duša alebo ilustrátor a hľadáš všestranný a výborný nástroj na vyjadrenie svojich...

Ako nakresliť nádherného motýľa?

10.03.2023

Chceli by ste si nakresliť motýľa, no neviete, kde začať? Dnes vás prevedieme všetkými krokmi. Je to...

Ako maľovať gvašom? Super tipy z ARTMIE

24.02.2023

Ste pripravení ponoriť sa do sveta gvašovej maľby a vytvoriť krásne, živé umelecké diela? Gvaš je síce...

Tvoj sprievodca technikou Pouring art

13.02.2023

Na liatí farieb je niečo magické. Je to akoby ste pripravovali nejaký alchymistický elixír, a preto nie...


Vytvorené systémom www.webareal.sk

MDc2MmYxO