S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení.
Ok

Menu

 

Štetce pre podklad a šepsovanie


Parametre
Usporiadať podľa:
najlacnejšie najdrahšie
 

naša cena 2,90 €

skladom

 

naša cena 2,90 €

skladom

 

naša cena 3,90 €

skladom

 

naša cena 2,90 €

skladom

 

naša cena 3,80 €

skladom

 

naša cena 5,90 €

skladom

 

naša cena 2,90 €

skladom

Štetce na podklad a šepsovanie

Príprava plátna v sebe zahŕňa určenie rozmeru tým, že plátno napnete, k príprave patrí aj šepsovanie.  Príprava plátna patrí k maľovaniu a každý maliar by mal preto tento postup poznať nielen teoreticky, ale aj prakticky.

Šepsovanie plátna

Čo vlastne je šepsovanie? Ide o natretie plátna šepsom. Šeps takisto máme v ponuke. Tento prípravok pred prvým natieraním trochu zriedite, rozmiešate a nanášate. Plátno je pripravené po 3 až 4 vrstvách šepsu. Následne by ste mali počkať, kým plátno uschne a môžete sa pustiť do maľovania. Ako sme písali vyššie, pred tým, než sa umelec pustí do maľovania diela, si teda pripraví podklad. Sú rôzne typy podkladov, výber závisí od toho, akým spôsobom chce umelec maľovať, aký výsledok by chcel dosiahnuť a aké farby a médiá bude používať. Všeobecne sa neodporúča zvoliť príliš mastné, hladké alebo lesklé povrchy. Takisto by ste mali pred tým, než budete maľovať, otestovať priľnavosť farby k podkladu. Ak ste sa rozhodli pre podklad papier či kartón, zvoľte radšej vyššiu gramáž. Tenké papiere totiž pred maľovaním musíte prilepiť k podložke, aby si zachoval tvar. Najčastejšie sa však maľuje na plátno. Každé plátno by malo byť pred maľbou našepsované. Trh však ponúka plátna už vopred pripravené na maľovanie.

Štetce na šepsovanie

Ak patríte k tým, ktorí si plátno radi pripravia sami, potom odporúčame kúpiť štetce na šepsovanie. Ide o široké štetce, ktoré sú uspôsobené na to, aby sa s nimi ľahko vtieral náter do vlákien plátna. Umelecké štetce, ktoré sa používajú na šepsovanie, máme v ponuke. Nájdete u nás aj rôzne sety, napríklad trojdielny set zošikmených šepsovacích a podkladových štetcov za skvelú cenu. Máme tiež ploché a široké štetce s prírodným vlasom. Široké a ploché umelecké štetce sú ako stvorené pre rýchlu veľkoplošnú maľbu. Nesklame vás žiaden z našich kvalitných výrobkov.

Je tu súťaž ShopRoku: Zaslúžime si vyhrať aj tentokrát?

04.01.2023

Jupíí jeee, sme plní napätia. Opäť je tu súťaž ShopRoku, ktorú každoročne vyhlasuje Heureka. Cieľom je...

6 tipov na darček pre umelca

14.11.2022

Svetielka, stromček, vianočné pesničky… a darčeky. Nech máte 5 rokov alebo ste dospelí, správny vianočný...

Zapoj sa do Inktobra s ARTMIE

01.10.2022

Tak, ako v minulom roku, aj teraz sme sa rozhodli spríjemniť si mesiac október výzvou, do ktorej sa zapája...

Vyrob si - dekoratívne sviečky s rastlinkami

20.09.2022

Sviečky sú jednoduchou a nenáročnou dekoráciou, ktorá dokáže zútulniť každý interiér. Osobité čaro však...


Vytvorené systémom www.webareal.sk

ZmZmMzI1OG